HomePiłka nożnaPKO Ekstraklasa: Przełamanie Legii Warszawa w Mielcu, pierwsze zwycięstwo Goncalo Feio

Źródło: Canal+Sport

W drugim niedzielnym spotkaniu 30. kolejki PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Stal Mielec (3:1). Bramki dla Wojskowych zdobył Josue, Bartosza Kapustka oraz Maciej Rosołek. Dla gospodarzy trafił Ilja Szkurin.

Bartosz Kapustka i Josue

Legia Warszawa lepsza od Stali Mielec

Zespół Stali Mielec nie wygrał pięciu poprzednich meczów. W ostatnim spotkaniu z Wartą Poznań stracił aż pięć bramek. Legia Warszawa zremisowała trzy kolejne starcia i oddaliła się od awansu do europejskich pucharów. Trener Goncalo Feio, który zastąpił Kostę Runjaicia, zamierzał sięgnąć po pierwszy komplet punktów w Mielcu. Dodatkowo Wojskowi chcieli zrewanżować się za porażkę ze Stalą (1:3) przy Łazienkowskiej.

Pierwsza odsłona nie stała na wysokim poziomie. W 21. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Josue, który wykorzystał rzut karny, po tym, jak sfaulowany został Paweł Wszołek. Wahadłowy mógł podwyższyć wynik w 37. minucie, lecz spudłował w sytuacji sam na sam.

Ekipa Kamila Kieresia wyrównała w 39. minucie. Maciej Domański zacentrował z prawej strony na głowę Ilji Szkurina, który strzelił 13. gola w obecnych rozgrywkach. Jeszcze przed przerwą okazję miał Koki Hinokio, lecz strzał Japończyka minął obok słupka.

W drugiej części długo utrzymał się remis. W końcu w 76. minucie Bartosza Kapustka wpakował piłkę do siatki, dla którego jest to drugie trafienie w rozgrywkach ligowych. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Maciej Rosołek. Legi dzięki zwycięstwu awansowała na 5. lokatę i za tydzień podejmie Radomiaka Radom. Natomiast Stal w następnej serii gier zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Stal Mielec – Legia Warszawa 1:3 (1:1)

0:1 Josue 21′ (k)

1:1 Ilja Szkurin 39

1:2 Bartosz Kapustka 76′

1:3 Maciej Rosołek 90+4′ (k)

Imponujący rekord Arsenalu. „The Invincibles” zostali w tyle
Mateusz Borek ujawnia: Lewandowski odrzucił kosmiczną ofertę!
“Zrobiliśmy coś niesamowitego”. Kacper Urbański o awansie Bolonii do Ligi Mistrzów