HomePiłka nożnaLewandowski oceniany przez hiszpańską prasę. Jak mu poszło z Gironą?

Lewandowski oceniany przez hiszpańską prasę. Jak mu poszło z Gironą?

Źródło: MARCA, AS, MD, SPORT

FC Barcelona przegrywając 2:4 z Gironą straciła fotel wicelidera. Robert Lewandowski strzelił bramkę z rzutu karnego, ale jego gra jest oceniana przez hiszpańskie dzienniki różnie.

Różne opinie co do Lewandowskiego

Robert Lewandowski tuż przed końcem pierwszej połowy wykorzystał rzut karny wyprowadzając Blaugranę na prowadzenie. Zespół Xaviego Hernandeza ostatecznie przegrał, rozgrywając fatalną drugą odsłonę spotkania. Bohaterem starcia został Portu, który chwilę po zmianie strzelił dwie bramki. Jak z kolei oceniany był przez hiszpańskie media Robert Lewandowski?

Girona złapała go kryciem w klatkę i bardzo trudno Lewandowskiemu było się z niej wydostać. Zbyt mało brał gry na siebie, ale strzelił gola z rzutu karnego. W drugiej połowie próbował, ale nie mógł niczego wykończyć. Ocena 5/10 – skwitował kataloński “SPORT”.

Rzadko był pod grą, nie miał przestrzeni. Niewiele opcji wyjścia do podania, choć czekał na swój moment. Wykorzystał rzut karny, choć skończył ustępując miejsca w najważniejszym momencie Ferranowi – napisało Mundo Deportivo oceniając Lewego.

Pozytywną notę Lewandowskiemu wpisała “MARCA” – ocenili jego występ bowiem na 7/10. — Lewy jest na fali, zdobył hattricka przeciwko Valencii i teraz wykorzystał rzut karny. Te gole przybliżają go do walki o króla strzelców. Odmienne zdanie z kolei miał “AS”, gdyż dali polskiemu snajperowi ocenę 1/3.

Wzruszający gest kibiców Bayeru Leverkusen. Minuta ciszy podczas meczu
Bundesliga: Borussia w świetnym stylu kończy sezon. Cudowny gol Marco Reusa [WIDEO]
Janusz Niedźwiedź: Wygrał zespół bardziej zdeterminowany