HomePiłka nożnaWalka o utrzymanie w Ekstraklasie trwa w najlepsze. Puszcza z Koroną na remis

Walka o utrzymanie w Ekstraklasie trwa w najlepsze. Puszcza z Koroną na remis

Źródło: Własne/C+

W ostatnim spotkaniu 30. kolejki Ekstraklasy Puszcza Niepołomice zremisowała 1:1 z Koroną Kielce. Podział punktów nie zadowolił żadnej ze stron, ale mimo wszystko więcej powodów do zadowolenia może mieć zespół prowadzony przez Tomasza Tułacza.

Puszcza - Korona

Lukasz Sobala / PressFocus

Remis w meczu drużyn walczących o utrzymanie

Spotkanie na stadionie Cracovii w Krakowie miało bardzo duży ciężar gatunkowy. Przed pierwszym gwizdkiem Puszcza z dorobkiem 32 punktów zajmowała 15. miejsce, natomiast Korona otwierała strefę spadkową z liczbą 30 “oczek”. Zwycięstwo którejkolwiek z drużyn dałoby więc jej ważny impuls w kontekście walki o utrzymanie.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał beniaminek i dało mu to jednego gola przewagi. W 18. minucie Puszcza, a jakże, otworzyła wynik po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artur Craciun uderzył głową, ale piłkę odbił przed siebie Xavier Dziekoński. Spadła ona jednak pod nogi Romana Yakuby, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Do wyrównania i jednocześnie ustalenia wyniku doszło w 54. minucie. Odbitą po strzale Jacka Podgórskiego piłkę w polu karnym zgarnął Martin Remacle i bez zastanowienia uderzył na bramkę, nie dając szans na skuteczną interwencję Oliwierowi Zychowi.

Puszcza Niepołomice 1:1 Korona Kielce
1:0 Roman Yakuba 18′
1:1 Martin Remacle 54′

Dzięki temu remisowi Puszcza Niepołomice przeskoczyła w tabeli Cracovię i wyprzedza ją jedynie dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. Korona z kolei wciąż otwiera strefę spadkową i do drużyny z Krakowa traci dwa punkty.

Górnik gra z Puszczą w osłabieniu! Szybka czerwona kartka dla Pacheco [WIDEO]
Oficjalnie: Przemysław Płacheta bez klubu. Teraz trafi do Niemiec?
W których europejskich ligach jeszcze trwa walka o mistrzostwo? Kilku Polaków z szansą na tytuł
PKO BP Ekstraklasa: Piłkarskie szachy w Mielcu. Pierwszy mecz 33. kolejki nie zachwycił
Oficjalnie: Widzew wyjaśnił przyszłość dyrektora sportowego. Wichniarek sam to ogłosił
Cole Palmer z nagrodą za sezon w Premier League. Wygrał m.in. z Haalandem
Robert Lewandowski w drużynie sezonu La Liga! Trzy nazwiska z Barcelony
Niezwykły gest Luki Modricia. Zrobił to, by zostać w Realu Madryt
Oficjalnie: Allegri zwolniony z Juventusu! Stanowcza reakcja klubu po finale Pucharu Włoch
Dojazd na Euro 2024 będzie łatwiejszy. PKP zwiększy liczbę połączeń kolejowych do Niemiec