HomePiłka nożna“Nie był to jego dwumecz”. Media dosadnie oceniły występ Skórasia z Fiorentiną

“Nie był to jego dwumecz”. Media dosadnie oceniły występ Skórasia z Fiorentiną

Źródło: Het Laatste Nieuws/LGdS,

Club Brugge zremisowało 1:1 z Fiorentiną i odpadło w półfinale Ligi Konferencji Europy. Do 86. minuty na murawie przebywał Michał Skóraś, który dość słabo został oceniony przez media za swój występ. “Nie był to jego dwumecz” – czytamy.

Michał Skóraś

Fiorentina w finale Ligi Konferencji Europy

Club Brugge było blisko pierwszego awansu do finału europejskiego pucharu od 46 lat (w 1978 roku awansowało do finału Pucharu Europy). W pierwszym półfinałowym starciu belgijska drużyna przegrała z Fiorentiną 2:3, ale w rewanżu na własnym stadionie liczyła na sprawienie niespodzianki.

Od 20. minuty Club Brugge prowadziło 1:0 po bramce Hansa Vanakena. Taki wynik dawał gospodarzom dogrywkę, ale marzenia o niej zostały zniweczone w 85. minucie. Arbiter podyktował rzut karny dla Fiorentiny, którego na gola zamienił Lucas Beltran, dając tym samym włoskiej ekipie awans do finału.

Niskie oceny dla Skórasia

Tuż po straconej bramce z boiska zszedł Michał Skóraś, który w belgijskich mediach nie został zbyt dobrze oceniony. – Nie wykorzystał okazji na podwyższenie na 2:0. Spisywał się nieco lepiej niż w pierwszym spotkaniu, ale nie był to jego dwumecz – ocenił dziennik “Het Laatste Nieuws”, wystawiając mu notę “5” w 10-stopniowej skali.

Nieco niższą ocenę Skóraś dostał od “La Gazzetta dello Sport”. Włoski dziennik wystawił mu notę 4,5. – Kilka dośrodkowań to za mało. Bezpodstawnie zastygł w momencie, gdy Thiago podał mu piłkę na środku pola karnego przy stanie 1:0. Dodo go uprzedził i była to scena, która zadecydowała o wyniku – podsumowano.

Michał Skóraś zakończył tym samym występy w tegorocznej edycji Ligi Konferencji Europy z liczbą 11 rozegranych spotkań, jedną bramką i trzema asystami.

Michał Probierz z problemami przed Euro 2024. Sprawa została zgłoszona na policję
“Dokonaliśmy czegoś niewiarygodnego”. Pep Guardiola po zdobyciu mistrzostwa Anglii
Zespół z Polakiem w składzie nie zagra w europejskich pucharach. Dramatyczna końcówka!
Niewiarygodny mecz Realu Madryt – osiem bramek. Sorloth powtórzył wyczyn Lewandowskiego [WIDEO]