HomePiłka nożnaLiga Konferencji: Grad goli w meczach półfinałowych! Kibice zobaczyli łącznie 11 bramek

Aston Villa przegrała na własnym stadionie 2:4 z Olympiakosem Pireus. Natomiast Fiorentina pokonała Club Brugge 3:2, w pierwszych meczach półfinałowych Ligi Konferencji.

Liga Konferencji

ANP / Alamy

Aston Villa z zaskakującą porażką

Piłkarze Aston Villi podejmowali na Villa Park grecki Olympiakos. W pierwszych dziesięciu minutach przedstawiciele angielskiej Premier League stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji, ale to ich rywale pierwsi zdobyli gola. Strzelcem okazał się Ayoub El Kaabi. Marokańczyk podwyższył prowadzenie “Czerwono-Białych” po upływie dwóch kwadransów. Z kolei w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy dała o sobie znać największa gwiazda ekipy z Birmingham – Ollie Watkins. Reprezentant Anglii wykorzystał podanie Moussy Diaby’ego. Następnie francuski skrzydłowy do asysty dołożył również gola i gospodarze doprowadzili do wyrównania. Jednak dwa ostatnie ciosy należały do Greków, którzy przed rewanżem mają na swoim koncie dwubramkową zaliczkę.

Festiwal strzelecki we Florencji

Na Stadio Artemio Franchi Fiorentina rzutem na taśmę zapewniła sobie zwycięstwo z belgijskim Club Brugge. W doliczonym czasie gry, a konkretniej w 91. minucie do siatki trafił M’bala Nzola. Reprezentant Angoli wykorzystał ogromne zamieszenie w polu karnym drużyny gości i ze stoickim spokojem wyprowadził “Fioletowych” na prowadzenie. Michał Skóraś spędził na murawie 66 minut.