HomePiłka nożnaFortuna 1 liga: Lechia pokonuje GKS Tychy. Piękne bramki w Gdańsku [WIDEO]

Fortuna 1 liga: Lechia pokonuje GKS Tychy. Piękne bramki w Gdańsku [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

Lechia Gdańsk wygrała z GKS-em Tychy 3:0 i tym samym przeskoczyła w tabeli Arkę Gdynia. Spotkanie odbyło się w ramach 31.kolejki Fortuna 1 ligi.

Lechia Gdańsk

PressFocus / Piotr Matusewicz

Lechia niczym Barcelona

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Stadionie Enega czekali zaledwie 13 minut. Gospodarze popisali się genialną akcją zespołową, którą wykończył Kacper Sezonienko. “Lechici” wymienili kilka krótkich podań, a piłka krążyła między Maksymem Chłaniem, Miłoszem Kałahurem, Rifetem Kapiciem, Camilo Meną i finalnie trafiła do Sezonienki. 21-letni napastnik musiał tylko odpowiednio dostawić stopę.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy podopieczni Szymona Grabowskiego podwyższyli prowadzenie. Fenomenalne uderzenie z rzutu wolnego zaprezentował Iwan Żelizko. Ukraiński pomocnik technicznym strzałem kompletnie zaskoczył Macieja Kikolskiego.

Po zmianie stron okazję na dublet zaprzepaścił Sezonienko. Polak znalazł się w sytuacji sam na sam z Kikolskim, ale zamiast strzału wybrał podanie do Meny. Chwilę zawahania wykorzystał natomiast Mateusz Radecki i jego interwencja uchroniła “Tyszan” przed stratą trzeciej bramki.

Kropkę na i postawił w 86. minucie Maksym Chłań. Skrzydłowy zdobył tym samym szóstą bramkę w bieżących rozgrywkach. Swoją czwartą asystę zanotował z kolei, wypożyczony z Widzewa Łódź Jakub Sypek.

Lechia Gdańsk po zwycięstwie objęła prowadzenie w tabeli Fortuna 1 Ligi, spychając z piedestału odwiecznych rywali z Gdyni. Mała różnice punktowa pomiędzy obiema zespołami jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed Derbami Trójmiasta, które odbędą się już 19 maja. Natomiast GKS Tychy zajmuje miejsca na najniższym stopniu podium z dorobkiem 51 punktów.

Lechia Gdańsk – GKS Tychy 3:0 (2:0)

13. Sezonienko, 45. Żelizko, 86. Chłań

Łukasz Łakomy mistrzem Szwajcarii! Polak z asystą na wagę tytułu Young Boys [WIDEO]
Davide Ancelotti opuści Real Madryt? Może przejąć klub z Ligue 1!
Rio Ferdinand o przyszłości Erika ten Haga: Wygranie Pucharu Anglii niczego nie zmieni