HomePiłka nożnaPrzebudzenie Jakuba Kamińskiego! Pierwsza asysta w sezonie [WIDEO]

Przebudzenie Jakuba Kamińskiego! Pierwsza asysta w sezonie [WIDEO]

Jakub Kamiński zanotował asystę przy trzeciej bramce Wolfsburga w wygranym 3:0 spotkaniu przeciwko Darmstadt. To dopiero pierwszy udział przy bramce polskiego skrzydłowego w tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Jakub Kamiński

dpa picture alliance / Alamy

Pierwsza asysta Kamińskiego w sezonie

W tym sezonie Jakub Kamiński odgrywa jedynie drugoplanową rolę w Wolfsburgu. Do tej pory wystąpił w 14 ligowych spotkaniach, ale tylko trzykrotnie wychodził na murawę w pierwszym składzie. Łącznie przebywał na boisku przez zaledwie 305 minut w Bundeslidze i 141 minut w Pucharze Niemiec.

W sobotnim spotkaniu z Darmstadt polski skrzydłowy również nie znalazł się w wyjściowym składzie. Wszedł dopiero w 65. minucie, zastępując Ridle Baku. Zdołał jednak przyczynić się do podwyższenia wyniku przez drużynę Ralpha Hasenhuttla.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Kamiński zanotował asystę przy trafieniu Vaclava Cernego, które ustaliło wynik tego meczu na 3:0. Był to dopiero pierwszy udział Polaka w bramce swojego zespołu w tym sezonie. Jak dotąd nie strzelił również żadnego gola.

Kamiński ze znacznie słabszym sezonem

Ten sezon jest dla Kamińskiego znacznie słabszy niż ubiegły. W pierwszym roku swojego pobytu w Niemczech 21-latek wystąpił w 33 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelił w nich pięć goli i zanotował trzy asysty.