HomePiłka nożnaBayer Leverkusen pieczętuje mistrzostwo Niemiec! Genialny gol Floriana Wirtza [WIDEO]

Źródło: Viaplay

Bayerowi Leverkusen już nic nie zabierze mistrzostwa Niemiec. Aptekarze prowadzą z Werderem Brema już 3:0 i pewnie zmierzają po krajowy tytuł. Genialnym trafieniem popisał się natomiast Florian Wirtz.

Florian Wirtz

dpa picture alliance / Alamy

Leverkusen dziś nie zaśnie

Bayer Leverkusen dość szybko uporał się z defensywą Werderu Brema. Pierwsze trafienie zdobył z rzutu karnego Victor Boniface. Aptekarze rozstrzelali się jednak na dobre w drugiej połowie. Prowadzenie na 2:0 podwyższył Granit Xhaka, a kilka minut później pięknym strzałem bramkarza pokonał Florian Wirtz.

Bayer już dziś zagwarantuje sobie więc historyczny tytuł mistrza Niemiec. Xabi Alonso stworzył niesamowitą maszynę, która bardzo ciężko pracowała na ten sukces. Pewne jest, że Leverkusen przez długi czas będzie świętować to wielkie osiągnięcie.