HomeKoszykówkaNBA: Zwycięstwo i pewny awans Luki Doncicia i spółki. Mavericks lepsi od Clippers

Źródło: NBA

W szóstym meczu pierwszej rundy playoffs pomiędzy Dallas Mavericks a Los Angeles Clippers, górą okazała się drużyna gospodarzy. Zespół z Teksasu wygrał 114:101, dzięki czemu zapewnił sobie awans do kolejnej rundy zwyciężając w całej serii 4-2.

Luka Doncic

Dallas Mavericks w kolejnej rundzie

Spotkanie rozgrywane w American Airlines Center miało niebagatelne znaczenie w kontekście całej serii. Clippers musieli wygrać, żeby zachować szansę na awans. Z kolei gospodarzom brakowało już tylko jednej wygranej do przejścia do drugiej rundy.

I po pierwszej połowie, która zakończyła się remisem, mogliśmy pomyśleć, że walka o zwycięstwo będzie trwała do końcowej syreny. Jednak znakomita postawa liderów zespołu z Teksasu – Luki Doncicia oraz Kyrie’ego Irvinga – sprawiła, że przyjezdni po przerwie byli wyraźnie gorsi od swojego rywala.

Łącznie gwiazdy Dallas Mavericks zdobyły tej nocy 58 punktów, co stanowi ponad połowę dorobku uzbieranego przez gospodarzy w całym meczu. Ostatecznie drużyna z Dallas pokonała Clippers różnicą 13 punktów. A w kolejnej rundzie czeka na nich starcie z rewelacją tego sezonu NBA – zespołem Oklahoma City Thunder.

Fiorentina remisuje z Napoli. Ozdobą spotkania dwa cudowne gole z wolnych [WIDEO]
PKO BP Ekstraklasa: Puszcza po raz kolejny zaskakuje rywala. Remis w Zabrzu [ZOBACZ BRAMKI]
Brat Jude’a Bellinghama pójdzie jego śladami? BVB zaciera ręce
Legia Warszawa chce napastnika z MLS. W tym sezonie ma niezłe liczby
Znamy już nazwisko nowego trenera Milanu? Zaskakujący wybór
Legenda gloryfikuje Kloppa: Mam nadzieję na Boga, że postawią mu pomnik
Górnik gra z Puszczą w osłabieniu! Szybka czerwona kartka dla Pacheco [WIDEO]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
Oficjalnie: Przemysław Płacheta bez klubu. Teraz trafi do Niemiec?
W których europejskich ligach jeszcze trwa walka o mistrzostwo? Kilku Polaków z szansą na tytuł