HomeKoszykówkaNBA: Wielkie emocje w meczu numer siedem. Cavaliers grają dalej!

NBA: Wielkie emocje w meczu numer siedem. Cavaliers grają dalej!

Źródło: własne

Cleveland Cavaliers lepsi od Orlando Magic w decydującym, siódmym meczu pierwszej rundy fazy play-off. Ekipa z Cleveland wygrała 106:94, a 39 punktów zdobył Donovan Mitchell.

Donovan Mitchell

W każdym z siedmiu spotkań wygrywał gospodarz

Cavaliers zdominowali rywali po zmianie stron. Wcześniej wydawało się, że Magic mają sporą szansę na to, by jako pierwsi w tej serii wygrać na wyjeździe. W drugiej kwarcie prowadzili nawet 18 punktami, a świetnie spisywał się przede wszystkim Paolo Banchero. Krok po kroku gospodarze zaczęli jednak zmniejszać straty, a od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę i trzecią kwartę wygrali 33:15. Coraz bardziej zmęczony Banchero nie był dalej w stanie skutecznie prowadzić ataku Magic, a jego koledzy nie dali mu odpowiedniego wsparcia.

21-letni skrzydłowy mecz zakończył z dorobkiem 38 punktów i 16 zbiórek. Zawiódł przede wszystkim Franz Wanger. Mistrz świata z kadrą Niemiec zdobył w niedzielę tylko sześć punktów, pudłując aż 14 z 15 rzutów. Kluczowa okazała się więc w tej serii przewaga parkietu. W każdym z siedmiu meczów zwyciężał gospodarz. Cavaliers poradzili sobie bez Jarretta Allena. Środkowy pauzował w trzecim kolejnym spotkaniu z powodu problemów z biodrem.

Cavaliers kontra Celtics w drugiej rundzie

Najlepszym strzelcem meczu z dorobkiem 39 punktów był Mitchell, który poprowadził Cavs do pierwszej zwycięskiej serii play-off od 2018 roku, gdy w drużynie był jeszcze LeBron James. – Po prostu nie chciałem jeszcze wracać do domu i kończyć sezonu – stwierdził bohater Cleveland w pomeczowym wywiadzie dla ESPN.

Zawodnicy trenera J.B. Bickerstaffa nie mają wiele czasu na świętowanie. Do kolejnego etapu fazy play-off awansowali jako ostatni zespół. Pierwszy mecz drugiej rundy zagrają w Bostonie przeciwko Celtics w nocy z wtorku na środę. Czeka ich więc starcie z najlepszym zespołem sezonu zasadniczego i jednym z największych faworytów do zdobycia tytułu.

Matsenko: Spełniają się moje marzenia. Mam medal ze Śląskiem, ale chcę więcej
Jagiellonia wraca na fotel lidera! Podział punktów w Gliwicach
Bartosz Slisz z debiutanckim trafieniem w MLS. Polak przymierzył z dystansu [WIDEO]
Nowy kandydat na trenera Chelsea. Dziennikarz ujawnia zaskakujące nazwisko
Jacek Magiera: Zagraliśmy bardzo dojrzały mecz
Maciej Kędziorek: Nie zamierzamy się poddać
Niespodzianka w składzie Realu Madryt? Może dojść do debiutu od pierwszych minut!
Fortuna 1 liga: Wisła Kraków rozbita w Katowicach. Bramka stadiony świata Arkadiusza Rogali [WIDEO]
Śląsk walczy do samego końca. Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 2:0 (RELACJA)