HomePiłka nożnaRaków Częstochowa liczy na ogromny zysk. Świerczewski potwierdza

Raków Częstochowa liczy na ogromny zysk. Świerczewski potwierdza

Źródło: Meczyki.pl

Aktualizacja:

Michał Świerczewski jest przekonany, że Raków Częstochowa może zarobić na transferze Ante Crnaca ponad 10 milionów euro. Właściciel jednokrotnych mistrzów kraju wypowiedział się na ten temat w wywiadzie opublikowanym na kanale “Meczyki”.

Raków Częstochowa

PressFocus / Grzegorz Misiak

Michał Świerczewski liczy na Ante Crnaca

Michał Świerczewski jest właścicielem Rakowa Częstochowa od grudnia 2014 roku. Oznacza to, że biznesmen przeszedł z klubem drogę od występów na niższych szczeblach rozgrywkowych aż po zdobycie mistrzostwa Polski w 2023 roku. Zespół Medalików rozwinął się nie tylko pod kątem sportowym, ale również finansowym.

Drużyna spod Jasnej Góry może sobie zatem pozwolić na sprowadzanie do klubu nieoczywistych nazwisk, z nadzieją na to, że w przyszłości uda się na nich zarobić spore pieniądze. Jednym z takich piłkarzy jest chorwacki napastnik – Ante Crnac. Dwudziestolatek przeniósł się do Polski z Slavena Belupo, a w swoim debiutanckim sezonie strzelił osiem goli oraz zanotował pięć asyst.

Nic, więc dziwnego, że mierzący 190 cm piłkarz wzbudza zainteresowanie ze strony bardziej zamożnych klubów. Natomiast Michał Świerczewski w wywiadzie udostępnionym na kanale “Meczyki” wyjawił, jaka kwota będzie dla niego zadowalająca. – Wszyscy, którzy pracują w Rakowie, twierdzą, że to jest piłkarz na bardzo duży zachodni transfer. Jeśli będzie pracowity i nie przytrafi mu się kontuzja, to jestem przekonany, że sprzedamy go za kwotę przekraczającą 10 mln euro. O takich kwotach w tym momencie rozmawiamy. Dla wielu klubów to zaskoczenie, ale myślę, że dość szybko może się to zmienić. Już teraz budzi zainteresowanie klubów z górnych części tabeli lig TOP5 – podkreślił właściciel firmy “x-kom”.

Na ten moment najdroższym transferem wychodzącym z Częstochowy jest transakcja z udziałem Kamila Piątkowskiego. Stoper przeniósł się do austriackiego Salzburga za pięć milionów euro.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Wielki problemy FAME MMA?! Zamieszanie na karcie walk na Stadion Narodowy!
Wszystkie karty odkryte. Znamy wszystkie zestawienia FAME 22: Ultimate!
Znamy skład turnieju w klatce rzymskiej! Ośmiu zawodników w stawce
Czegoś takiego Santiago Bernabeu jeszcze nie widziało! Celebrował wygraną… koszulką Messiego [WIDEO]
Walka Adamek – “Diablo” Włodarczyk dojdzie do skutku? Jest jeden warunek
Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
Co skłoniło “Diablo” Włodarczyka do FAME MMA? “Pieniądze na pewno były argumentem”
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał
Kasjo stanowczo o walce ze Szpilką: Ja nie odmówiłem