HomePiłka nożnaPepe u schyłku kariery, która nie zaczęła się kolorowo. “Mając 17 lat spałem z mamą”

Pepe u schyłku kariery, która nie zaczęła się kolorowo. “Mając 17 lat spałem z mamą”

Źródło: Twitter

Aktualizacja:

Po porażce Portugalii po rzutach karnych z Francją, w sieci pojawiło się mnóstwo ujęć przedstawiających zapłakanego 41-letniego Pepe. Przy tej okazji drugi okrąg w sieci zatoczył jego wywiad sprzed trzech lat, gdy opowiadał o swoich początkach w Europie.

Pepe

Sportimage Ltd / Alamy

Wzruszająca reakcja Pepe

W meczu 1/8 finału Euro 2024 pomiędzy Portugalią i Francją Pepe ustanowił rekord, który bardzo trudno będzie komukolwiek pobić. Wychodząc w pierwszym składzie stał się bowiem najstarszym piłkarzem w historii mistrzostw Europy – tego dnia miał dokładnie 41 lat i 130 dni.

Porażka po rzutach karnych i odpadnięcie z turnieju sprawiły, że w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć pokazujących reakcję Pepe. Środkowy obrońca zareagował na to bardzo emocjonalnie – jego twarz zalały łzy, co z kolei wywołało kolejną falę historii związanych z niezwykle doświadczonym Portugalczykiem.

Pamiętna wypowiedź Pepe

Drugie koło po sieci zatoczyła wypowiedź Pepe z 2021 roku, kiedy to wspominał o swoich początkach w Portugalii. Choć urodził się w Brazylii, w której stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej, w 2001 roku przybył do Europy, w której został na kolejne lata.

Zanim przyjechałem do Portugalii w wieku 17 lat, spałem z moją mamą. Byłem już duży i spałem z rodzicami, więc można sobie wyobrazić, że mojemu ojcu nie do końca się to podobało. Ostatnio rozmawiałem z mamą i powiedziała mi, że bardzo lubiłem przeczesywać jej włosy ręką. Odpowiedziałem, że może już wtedy wiedziałem, że będę przez długi czas z dala od niej – mówił.

Przed wznowieniem kolejnego sezonu nie jest jasne, gdzie i czy w ogóle Pepe będzie kontynuował karierę. W sobotę FC Porto oficjalnie potwierdziło, że 41-latek nie przedłuży kontraktu i po drugim okresie spędzonym w klubie, trwającym pięć sezonów, odejdzie z drużyny.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Mateusz Borek o Zalewskim: Nadszedł czas poważnej decyzji
Oto olimpijskie menu dla kibiców. Będą “paragony grozy”? W szoku szczególnie angielscy kibice
Mateusz Borek mocno o postawie Śląska. “Nie jesteś gotowy, to nie pchaj się do Europy”
Wisła Kraków ma w składzie nieoszlifowany diament. “Żałuję, że nie może zagrać w tym meczu”
RB Lipsk odrzucił ofertę za Daniego Olmo! Ogromne pieniądze
Mateusz Janiak przestrzega: Wisła musi dać z siebie absolutne maksimum
OFICJALNIE: Wisła traci zawodnika. Piłkarz zostaje w Polsce
James Rodriguez wróci do Europy? Jest chętny z Włoch!
Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię