HomePiłka nożnaGorzkie wyznanie Marcelo Bielsy. “Piłka nożna staje się mniej atrakcyjna”

Gorzkie wyznanie Marcelo Bielsy. “Piłka nożna staje się mniej atrakcyjna”

Źródło: Juani Jimena/X

Aktualizacja:

Selekcjoner reprezentacji Urugwaju Marcelo Bielsa na jednej z konferencji prasowych krytycznie wypowiedział się na temat obecnego stanu piłki nożnej. Zdaniem 68-letniego szkoleniowca futbol traci na atrakcyjności.

Marcelo Bielsa

Associated Press / Alamy

Marcelo Bielsa na Copa America

Marcelo Bielsa przebywa obecnie z reprezentacją Urugwaju na Copa America. Po komplecie zwycięstw z grupie (wygrane z Panamą 3:1, Boliwią 5:0 oraz Stanami Zjednoczonymi 1:0) Los Charruas szykują się do fazy pucharowej.

W 1/8 finału Urugwaj zmierzy się z pretendentem do tytułu mistrzowskiego, Brazylią. Spotkanie tych dwóch uznanych drużyn odbędzie się w niedzielę 6 lipca o godzinie trzeciej nad ranem czasu polskiego.

Diagnoza współczesnej piłki nożnej

Na konferencji prasowej Marcelo Bielsa podzielił się z dziennikarzami swoimi spostrzeżeniami na temat obecnego stanu futbolu.

Piłka nożna ma więcej i więcej widzów, ale staje się coraz mniej atrakcyjna. To, co sprawiło, że futbol stał się najlepszą dyscypliną sportu na świecie, dziś nie ma znaczenia. Prowadzi to do końca popularności piłki. Bez względu na to, ile osób będzie oglądało futbol, jeżeli nie sprawisz, że piłka będzie przyjemna dla oka, to ten sport będzie przynosił korzyść tylko z biznesowego punktu widzenia. Dzieje się tak, ponieważ w tej dziedzinie najważniejsze jest tylko to, ile osób obejrzy dany mecz – wyznał Bielsa.

W ciągu kilku lat ubędzie piłkarzy wartych oglądania, a sama gra będzie mniej atrakcyjna, co sprawi, że odejdą też widzowie. Piłka nożna to nie tylko pięciominutowe klipy z powtórkami. To coś znacznie większego. To ekspresja kultury, forma identyfikacji. Pewnie są Urugwajczycy, którzy oglądają tylko skróty meczów reprezentacji ale nie ma to nic wspólnego z istotą piłki nożnej, w której można się zakochać – dodał.

Myślę, że my wszyscy powinniśmy zignorować ten scenariusz, który jest nam proponowany. W nim kontrowersja, oskarżenie czy wskazanie, kto jest winny, pogarszają atmosferę, w której futbol powinien być uprawiany – zakończył Bielsa.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Roma ma problem z Zalewskim. Tego się nie spodziewała. “Może to większa presja?”
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!
Podolski otwarcie o sytuacji Górnika Zabrze. “Nie będziemy grać o mistrzostwo Polski”
Łukasz Zwoliński skomentował transfer do nowego klubu. “Zdaje sobie sprawę z wielkości Wisły”
Mateusz Borek skomentował wpadkę Śląska Wrocław. “Nie bawmy się tak”
Kolejna piłkarska afera na IO 2024. FIFA i MKOl reaguje na “szpiegostwo” dronem, są zawieszenia