HomePiłka nożnaCopa America: Pierwsza wygrana Kanady! [WIDEO]

Copa America: Pierwsza wygrana Kanady! [WIDEO]

Źródło: Copa América

Kanada odniosła niezwykle ważne zwycięstwo na Copa America 2024. Jedni z gospodarzy tego turnieju pokonali Peru wynikiem 1:0.

Kanada

Kanada walczy o awans

W meczu otwarcia Copa America 2024 Kanadyjczycy przegrali z Argentyną wynikiem 0:2. Już przed startem turnieju spodziewali się trudnej przeprawy i wiedzieli, że o awans będą walczyć z kolejnymi rywalami. Po spotkaniu z najlepszą reprezentacją świata przyszła pora na rywalizację z Peru. Tym razem to kanadyjski zespół zdobył arcyważne trzy punkty.

W 59. minucie czerwoną kartę otrzymał obrońca Peru Miguel Araujo. To znacznie ułatwiło im zadanie. Po tej sytuacji podopieczni Jesse’go Marscha musieli jeszcze pewniej zaatakować. Dopięli swego w 74. minucie spotkania. Jonathan David, czyli perspektywiczny napastnik, który występuje na co dzień w Lille, wykorzystał swoją okazję i poprowadził zespół do wygranej.

Kanada z trzema punktami na koncie znajduje się na drugim miejscu w grupie A. Ich rywalem w walce o awans podczas ostatniego meczu fazy grupowej będzie Chile, które przegrało ostatnio z Argentyną 0:1.

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia